Prihlásiť sa
Už iba 35 € na dopravu za 1.98 €
Už iba 50 € na dopravu zadarmo

Pivnica Brhlovce

» Viac o vinárstve
Pivnica Brhlovce

Pivnica BRHLOVCE je malé remeselné vinárstvo, ktoré sa nachádza v skalných obydliach v obci Brhlovce. Je to miesto, kde ešte čas plynie tak po starom – analógovo.

Tvorbu vína vnímame ako kreatívny proces. Je to skôr emocionálna – umelecká záležitosť ako dokonalý technologický postup. Hodnota vína je preto u nás vnímaná v zmysle umenia a krásy. Naše vína sú opak strojovej a priemyselnej výroby. Každá fľaša prejde našimi rukami niekoľkokrát.

V pivnici sa riadime najmä intuíciou a biodynamickými postupmi. Pri bielych vínach používame iba bentonit a šetrnú filtráciu. Červené vína väčšinou ani nefiltrujeme a snažíme sa im dať hlavne dostatok času v pivnici. Vína si fľašujeme sami v pivnici a každé víno ide do fľaše v tom momente, keď si myslíme, že nastal ten správny okamih. Pričom odhaliť „ten správny okamih“ znamená načúvať chodu sveta a utíšiť vnútorný hluk a nepokoj.

Skalné obydlia, v ktorých sa nachádza naše vinárstvo, majú silnú vnútornú energiu, ktorá zásadne ovplyvňuje naše životy a charakter nášho vína. Počas celého roka majú skalné obydlia takmer ideálne klimatické podmienky na pomalé vyzrievanie vína.Pivnica Brhlovce Red ClaSsiko 2016
Skladom: ihneď
10.00 €
Pivnica Brhlovce Frankovka modrá 2015
Skladom: ihneď
14.00 €
Pivnica Brhlovce Pinot noir 2016
Skladom: ihneď
14.00 €


Eshop prevádzkuje spoločnosť Grandvino s.r.o. Tel: +421 948 244 889 Email: obchod@akevino.sk